Internetové zvěsti nám donesly, že v Mercedesu na Chodově bude představen unikátní koncept A. Nedalo mi to a musela jsem se jet přesvědčit osobně, jestli je to opravdu taková bomba a opravdu budoucí a pořádná konkurence pro BMW 1 a Audi A3.

A měla jsem štěstí. Sličná slečna recepční mne rovnou odkázala na pána, který prý celý koncept má na starosti a náhodou se ochomýtal okolo. K mé smůle, to byl Němec a jeho angličtina byla nic moc a moje němčina je bohužel ještě horší. Ale i tak jsme se nějak domluvili a velice ochotně mne pustil za ochranné pásky a ještě mi celé auto otevřel a ukázal.

I jako koncept vypadá budoucí „Áčko“ velice přitažlivě. Vystavený koncept byl ve 3-dveřovém provedení, ale plánuje se i jeho 5-dveřová varianta.Interier byl trochu jako z jiného světa,ale pokud si alespoň kousek toho futuristického vzezření uchová, jistě to nebude na škodu.

 

Technické provedení bude velice podobné třídě B. Co se studie týče jde o přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec se 155 kW v kombinaci s dvouspojkovou převodovkou. Věřím, že se Mercedes pochlapí a představí nám i zvučnější osazení motorového prostoru. Pokud má být „Áčko“ opravdová konkurence pro Audi a BMW, bude silnější motorizace jistě třeba.

Závěrem asi jen, nechme se překvapit. Koncepty vypadají vždy naprosto odlišně než konečná verze, ale povídá se, že u tohoto konceptu by to až takový rozdíl být neměl. To jestli je to dobře, nebo ne nechám na posouzení každého z Vás. Já se klaním k tomu, že je to moc dobře. Mám ráda „jiné“ věci…a tohle slovo „jiné“ naplňuje.

-AR-