Čerstvé detaily nového Mercedes-Benz třídy A v provedení A45 AMG dnes zveřejnil britský časopis AutoCar. Nejsilnější „Áčko“ se má postavit proti svým největším rivalům v podobě Audi RS3 a BMW M135i. Podle informací má být motor laděn v AMG centru v Brixworthu v Anglii.

Pod kapotou by se měl objevit turbem přeplňovaný čtyřválcový dvoulitr o výkonu 330 koní. Motor by měl být spojen s dvouspojkovou převodovkou a poháněna by měla být všechna kola pomocí Haldex spojky. Zrychlení z klidu na 100 km/h se očekává na úrovni pěti sekund.

Samozřejmostí bude START-STOP systém a rekuperace brzdné energie. Zábavu za volantem dovolí stabilizační systém nastavitelný ve třech úrovních.

 

Designové změny by měly zahrnovat přepracovaný přední nárazník, masku v typickém stylu AMG, širší přední blatníky, kryty zrcátek z karbonu, nový střešní spoiler a zadní nárazník s difuzorem a chromovými koncovkami výfuku.

Mercedes-Benz A45 AMG by se měl na trhu objevit počátkem roku 2013 a cena by měla startovat na cca 40 000 €, to je lehce přes jeden milion Kč.

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.