Sobota: Anglie dobyta!

Zatím nejúspěšnější den letošního šampionátu má za sebou David Vršecký. Vůbec poprvé vyhrál v Doningtonu, vyhrál třetí závod a na své konto si připsal rekordních dvacet bodů!

Super pole: Bravo, Davide!

 

Přání dvou hodně rychlých kol realitou! Přesně toto si mohl říci David Vršecký spokojeně po super pole! „MAN jedou svůj šampionát, takže třetí nejrychlejší čas považuji za vrchol současných možností. Tím ale neříkám, že nemůže být lépe,“ zářil Vršecký po dojezdu! „Teď pevně doufám, že vydrží počasí. Jen ne mokro!“

Rychlostní možnosti naznačil David již ve druhém volném tréninku, ve kterém zajel třetí nejrychlejší čas. V úvodní dvacetiminutovce měřáku se ukázal být nad jeho síly pouze Jochen Hahn. „Nemyslím si, že se Antonio, Markusové nebo Adam smíří s vývoje situace, zatím mám ale sám ze sebe dobrý pocit,“ tvrdil David před startem super pole. Vzhledem k tomu, že jeho čas nakonec překonal pouze, Albacete se ukázal být dobrým prognostikem.

Cup Race 1: Chyběla setina

Vývoj klimatických podmínek v pauze mezi super pole a úvodním pohárovým závodem nutně pocuchal Davidovy nervy. „Nejdříve začalo pršet, takže jsem propadl skepsi. Najednou přestalo a začalo svítit slunce. Nakonec se startovalo na suchu,“ konstatoval David s notnou dávkou ulehčení. Bohužel, na startu prohrál souboj s Adamem Lackem. „Neudělal jsem chybu, na startu mi to ale uklouzlo. Adam na to snad čekal,“ komentoval náš jezdec úvod závodu. V jeho dalším průběhu David sveřepě útočil, Adam soustředěně bránil. „Dokud nezačnou dělat speciální okruhy pro trucky, které budou vycházet z rozměrů našich strojů, bude to s předjížděním těžké. Zvláště, pokud bude mít vedoucí jezdec tak skvěle zvládnutou defenzivu, jako Adam,“ potvrdil David po dojezdu. Čtvrté místo však rozhodně nezatracuje. „Slušných deset bodů, o osm více, než jsem získal v Nogaru za celou neděli Teď se chci soustředit na další závod.“

Cup Race 2: Předjížděcí koncert!

Bösiger, Janiec, Kiss, Lacheze! Takto zní seznam „obětí“, které si David vychutnal při svém třetím letošním vítězství. Kupodivu největší radost měl ale náš trucker z výhry nad Jochenem Hahnem. „Od třetího kola, kdy jsem předjel Bösigera, jsem měl Jochena v zádech. Čistil jsem mu cestu, přesto mě nedokázal předjet,“ jásal Vršecký v cíli. O svém triumfu rozhodl dvě kola před cílem, kdy se probil před Lachezeho. „Každý závod, který člověk vyhraje, je hezký. Tady jsem si ale čtrnáct kol dokonale užil. Už proto, že Donington je jediným okruhem z aktuální termínové listiny, kde jsem nevyhrál. Bylo to o velkém adrenalinu. Těším se na zítřek.“

Neděle: Konec dobrý!

David v neděli jen potvrdil výbornou formu, se kterou dorazil do Doningtonu. V posledním závodě dojel druhý a nastřádal letos rekordních 37 bodů. Lépe na tom byli jen Albacete s Östreichem.

Super pole: Třetí řada

Stejně jako v sobotu si typicky anglické počasí opět pohrálo s Davidovou psychikou. Slunečné nebe střídaly olověné mraky, nakonec se jelo na suchu. Měřený trénink nepřinesl překvapivé výsledky, překvapila taktická nevyzrálost Fina Makinena. Překvapivý vítěz z Jaramy totiž nabyl v jisté části úvodní dvacetiminutovky dojmu, že účast v super pole má jistou a na své poměry předčasně skončil. Poté, co ho v poslední chvíli vyšachoval Belgičan Blaise musel Fin hořce konstatovat, že mýlit se je lidské.

David postupoval do super pole z pátého místa. Svůj čas několikrát zlepšil, na vylepšení pozice to však nestačilo. „Mohlo to být lepší, ale nedá se nic dělat. Ostatně, jak ukázal včerejšek starty, ze třetí řady mi svědčí,“ doufal David po super pole.

Cup Race 3: Mokrých osm bodů

Tentokrát počasí Davida „zradilo“, po super pole totiž začalo hustě pršet. Pořadatelé proto nakonec usoudili, že jezdci pojedou za pace truckem dvojnásobnou porci kol.

Byť David mokro rozhodně nemusí, hned po startu se dostal na čtvrté místo před Bösigera. Jak přiznal po dojezdu, začal dumat nad tím, zdali v případě osychání okruhu nezaútočí v závěru na stupně vítězů. Bohužel, ve třetím kole se opět rozpršelo. „Nic moc pocit. Věděl jsem, že Bösiger je na mokru lepší. Jenom jsem čekal, jak to dopadne,“ popisoval David první polovinu závodu, v jejímž závěru se před něj dostal Bösiger. „Docela jsem s tím počítal. V té chvíli mě více zajímalo, že Adam jede za mnou.“

S pátou příčkou byl náš jezdec vzhledem k okolnostem spokojen. „Mám slušnou výchozí pozici před závodem s hendikepem. Snad mi bude přát počasí,“ svěřil se David v cíli.

Cup Race 4: Stříbrné loučení!

Tentokrát svítilo sluníčko, čemuž odpovídal i Davidův výkon. Po startu si udržel čtvrté místo, v pátém kole vyškolil Janieca a byl třetí. Před naším jezdcem se objevila mimořádná výzva v podobě druhého místa Adama Lacka. V devátém kole se David pustil do odvážného souboje jak s Lackem, tak Östreichem, přičemž využil vnitřního postavení a byl rázem druhý. „Nádhera. Cítil jsem se skvěle. Zkoušel jsem to i na Kisse, pět sekund ale bylo hodně. Na to, že jsme sem přivezli kamión náhradních dílů a dávali auto před závodem dohromady, to dopadlo skvěle,“ zhodnotil David své anglické vystoupení.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.