Po nepříliš úspěšném vystoupení v Jaramě, se Buggyra přesunula do dějiště konání dalšího podniku evropského šampionátu tahačů. Prakticky o všem podstatném se bude rozhodovat v posledním závodě sezóny na slavném okruhu v Le Mans.

Karavana táhne dále…

 

Přestože závodní víkend v Jaramě nedopadl ani zdaleka podle představ managementu Buggyry, podle týmového manažera Jana Kalivody panuje v týmu před posledním vystoupením v této sezóně pohoda. „Jsme dost zkušení na to, abychom se dokázali s výsledkovým výpadkem vyrovnat. Všichni odvedli výkon na hraně maxima, bohužel někdy stojí propadák minimálně stejně sil, úsilí a financí, než některá vítězství. Ale tak už to chodí.“

Poněkud ve stínu Vršeckého obtíží zůstal velmi slušný výkon Michala Matějovského, který se podle všeobecného mínění dokázal bez větších problémů vyrovnat s nástrahami jednoho z technicky nejnáročnějších okruhů celého šampionátu vůbec. Michal dokončil všechny jízdy, v jednom případě ho od elitní desítky dělila pouze dvě místa. „Po dvou závodech se dá říct, že Michal má dost potenciálu na to, aby z něj v relativně krátké době vyrostl jezdec schopný atakovat stupně vítězů. Teď už je to na něm,“ řekl v souvislosti s Michalovými vystoupeními David Vršecký.

Vedle Davida bude v Le Mans plně vytížena i druhá Buggyra, ve které pojede ruský jezdec Jurij Jegorov. Majitel týmu Red Ice se předtím představil na Nürburgringu a ve Smolensku. „Jak vidno, je o Buggyru zájem. Druhé auto absolvovalo prakticky polovinu sezóny. Na rozhodování o jezdeckém obsazení pro příští rok je ale dost času,“ potvrdil manažer týmu.

Žádná změna

Před závodem v Jaramě avizoval David touhu závod si užít. Stejné předsevzetí má i před Le Mans. „Ze vzpomínek se žít nedá. Ať jsou týden, nebo tři roky staré. Život i závodění jdou dál. Co má říkat takový Fernando Alonso, který prakticky přišel o velký náskok během pouhých dvou závodů,“ prohlásil David před odjezdem. „Je důležité, že všichni v týmu jsou i přes konec hodně náročné sezóny v pohodě a neztratili chuť závodit. Jako v každém sportu je dobrá parta základem úspěchu.“

Jak ukazuje výsledková listina, bude Le Mans svědkem zajímavého souboje mezi bývalý mi stájovými druhy Vršeckým a Bösigerem. Na rozdíl od sezóny 2008 se ovšem nebude bojovat o titul, ale o páté místo. „To bych neřešil. Když se posadíte do kabiny a vyrazíte na okruh, je vám v té chvíli úplně jedno, jestli jedete o první, páté nebo sedmnácté místo. Už se na Markuse těším. Nepochybuji, že on na mě taky,“ dodal David na závěr se smíchem.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.