Japonský Nissan Juke i přes svůj kontroverzní vzhled zaznamenal celosvětový úspěch. Není tedy divu, že se i ostatní automobilky chtějí na vlně malých městských crossoverů svézt. Jednou z nich je i Mazda, která chystá model CX-3.

Britský magazín AutoExpress přinesl informaci, že Mazda připravuje crossover na platformě příští generace řady 2, jenž by se měl postavit například proti Nissanu Juke nebo novince Fordu EcoSport. Tento model by pak dostal název CX-3, čímž by se i označením zařadil pod větší CX-5.

Stejně jako v případě ostatních nových Mazd, i CX-3 dostane vzhled v současném designovém stylu Kodo a bude se podobat modelům CX-5 a 6. Spojovacím prvkem s většími modely se stane i nový přístup ke stavbě vozu, nazývaný SkyActiv. Ten znamená především nízkou hmotnost a emise za současného zachování lehce sportovních jízdních vlastností.

 

Pod kapotou novinky se pravděpodobně objeví dva nově připravované motory – 1,6l diesel a 1,3l turbobenzín. Ovšem tyto jednotky zatím nebyly pro CX-3 potvrzeny, stejně jako další technické informace.

Mazdy CX-3 bychom se podle zprávy AutoExpressu měli dočkat z kraje roku 2014, přičemž start samotných prodejů vozu se odhaduje následně po několika měsících. Nechme se tedy překvapit, s čím Mazda nakonec přijde… 🙂

-FM-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.