V návaznosti na společné oznámení z 23. května 2012 podepsaly společnosti Mazda Motor Corporation (Mazda) a Fiat Group Automobiles S.p.A. (Fiat) finální dohodu o vývoji a výrobě roadsteru, který ponese logo automobilky Alfa Romeo. Mazda tak bude od roku 2015 ve svém výrobním závodě v japonské Hirošimě vyrábět otevřený dvousedadlový sportovní vůz i pro značku Alfa Romeo.

Nový roadster Alfa Romeo bude vyvinut pro globální trh a bude vycházet z architektury příští generace roadsteru Mazda MX-5. Dohoda předpokládá, že Mazda a Alfa Romeo vyvinou dva stylové, odlišné a pro každou značku charakteristické roadstery s pohonem zadních kol. Každý z roadsterů bude využívat motory vlastní značky. Nebude to tedy stejný případ jako dvojice Toyobaru: Toyota GT86/Subaru BRZ.

Prostřednictvím tohoto kontraktu chce Mazda zvýšit účinnost vývoje a výroby a oživit zájem o otevřené dvoumístné sportovní vozy na celém světě. Fiatu tato spolupráce umožní nabídnout moderní interpretaci klasického roadsteru Alfa Romeo, který bude využívat nejmodernější technologie a značce Alfa Romeo pomůže dosáhnout vytyčených cílů pro rok 2016.

 

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.