Malá a silná auta jsou hodně zábavná. Na svědomí to má nejen nízká hmotnost, ake i dobře umístěné těžiště díky kolům umístěným v rozích karoserie. Ovšem s tou sílou se to občas zvrtne… Jako když jsme třeba nedávno psali o Chevroletu Matiz nebo Mazdě MX-5 s motorem V8 z Corvette.

V případě tohoto MINI to sice pod kapotou není obrovský osmiválec, výkonově je na tom však velmi podobně. Jak napovídá jeho název MINI Hayabusa Turbo, v jeho útrobách se ukrývá supersilný motor z motorky navíc přeplňovaný turbodmychadlem.

Tohle auto je postaveno na základu v podobě klasického MINI z roku 1962 a stavbu z roku 2008 má na svědomí Knight Motorsport. Úkol při přestavbě zněl jasně: Postavit nejrychlejší MINI na světě. Při výkonu 480 koní a hmotnosti pouhých 580 kg to rytíři zvládli.

 

Vyšponovat výkon motoru na takový výsledek samozřejmě nebylo jednoduché a na pomoc museli přijít kluci ze společnosti Holeshot Racing. Jejich zkušenosti a praxe ve stavbě závodních motorů měla za následek, že původní sériové písty a ostatní pohyblivé části musely být vyměněný za odolnější.

Tohle zběsilé MINI má po přestavbě najeto pouhých 2 500 km a je na prodej! Inzerát ale nehledejte…

Zdroj:gtspirit.com/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.