MacGyver, jeden z nejvíce vynalézavých televizních hrdinů, dostal novou hračku. Není to však krabice sponek na papír nebo nějaký šroubovák 🙂 Je to nový Mercedes-Benz Citan!

Je to už hodně let, co se Richard Dean Anderson objevil na televizních obrazovkách jako Angus MacGyver, nenásilný a extrémně šikovný akční hrdina. Nyní se však Anderson vrátil do své nejslavnější role ve spolupráci s automobilkou Mercedes-Benz.

Nápad, aby akční hrdina řídil minivan, je opravdu zvláštní, ne však v případě MacGyvera. Zde se kloubí dohromady šikovný a vynalézavý hrdina s praktickým a užitečným autem. Citan bude představen na IAA Comercial Vehicles Show (veletrh užitkových vozů) v Hanoveru, který se koná od 20. září 2012. Bude tam uveden ve třech variantách.  Van (něco jako Ford Transit Connect), Mixto (má místo pro minimálně 5 lidí a dostatek prostoru vzadu) a Crewbus (ten bude mít minimálně tři řady sedaček – takový malý minibus).

 

Citan bude mít k dispozici tři dieselové motory s výkonem začínajícím na 74 koních až po 109 koní nebo můžete zvolit přeplňovaný benzínový motor s výkonem 113 koní. To možná nezní jako nejvýkonnější agregáty, ale Citan slibuje kombinovanou spotřebu okolo 4,3 l/100km, což vůbec nezní špatně. Další vylepšení, kterého se tento model dočkal, je nový adaptivní systém kontroly trakce. Ten dokáže upravit sílu vedenou na jednotlivá kola v závislosti na zatížení pasažéry nebo nákladem.

Možná, že vám nový Citan přijde trochu povědomý. Není to jen dojem. Mercedes-Benz u Citanu těží z partnerství s automobilkami Renault a Nissan. Citan je totiž postaven na základech populárního Renaultu Kangoo. A dokonce bude Citan montován na výrobní lince v Maubeuge ve Francii, odkud sjíždí také zmiňované Kangoo.

Mercedes-Benz slibuje dvouleté servisní intervaly. Jednoduše přeloženo: Neočekávejte žádné opravy na silnici za pomoci sponek ze šanonu nebo dámských punčocháčů, ale plnohodnotnou malou dodávku! 🙂

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.