Nový Lexus GS přináší celou řadu vylepšení v několika různých oblastech, jako je design, prostorové uspořádání a jízdní dynamika. Změny se dotkly i kokpitu, který je nyní ještě více orientován na řidiče a ovládání vozidla, s minimem rušivých prvků při řízení v zájmu co nejvyššího pohodlí a bezpečí všech cestujících.
Jedním z vylepšení nového GS je ultra-široký multifunkční LCD displej o úhlopříčce 12,3″, jenž je největším svého druhu, který se kdy v sériově vyráběných automobilech objevil. Displej díky svým rozměrům a ideálnímu umístění v zorném poli řidiče znatelně redukuje odvádění pozornosti od situace před vozem. Úvodní animaci na obrazovce lze přizpůsobit přání uživatele; duální zobrazování nyní prezentuje dva druhy informací, čímž odpadá zbytečné přepínání.

K ovládání displeje slouží sdružený ovladač Remote Touch, jenž ve své druhé generaci svým intuitivním použitím připomíná spíše počítačovou myš. Ovladač Remote Touch díky svému ergonomickému umístění minimalizuje zbytečné pohyby řidiče a zaručuje praktickou použitelnost a komfortní ovládání z loketní opěrky.

Dále byla rozšířena navigace o službu dopravních informací TPEG (Transport Protocol Expert Group), včetně dopravních informací TFP (Traffic Flow and Prediction – intenzita dopravy a její předpovídání), informací o volných parkovacích místech a poplatcích, kde je možné nastavit vybrané parkovací místo jako cíl cesty.

 

Nový Lexus GS je vybaven prémiovou audio soustavou Mark Levinson® nové generace s prostorovým ozvučením. Nová audio soustava používající technologii GreenEdge TM s plně digitálním zesilovačem ML5 (třídy D) o ekvivalentním výkonu 835 W, vysoce účinnými audio měniči a pokročilým zpracováním signálu nabízí dokonalejší dynamický projev a přitom oproti předchozí verzi šetří až 70 % energie a je o 11 % lehčí. Pyšní se vysokým rozlišením, nižší mírou zkreslení, suverénním dynamickým projevem a odezvou. V novém GS najdeme až 17 vysoce účinných reproduktorů.

V zájmu co nejvyšší kvality zvuku byl modifikován i samotný interiér vozidla. Změny zahrnují mj. zvýšení tuhosti dveřních výplní, do kterých jsou reproduktory zabudovány, nebo použití speciálních košů zvyšujících tuhost samotných reproduktorů. Obě tato opatření přispěla k potlačení vibrací tlumících zvuk.

Vylepšení se dotkla i displeje HUD (Head-up displej) s projekcí na přední sklo, který je nyní čitelnější. Díky použití čelního skla o průřezu s klínovitým profilem a dále vrstvy PVC k zobrazování informací se zlepšila čitelnost promítaných informací a zamezilo nežádoucímu zdvojování obrazu. Displej HUD nyní zobrazuje širší spektrum informací, včetně zobrazení v režimu SPORT (otáčkoměr) a lišty ECO, kromě již dříve zobrazovaných údajů o rychlosti a informací audio soustavy.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.