Německý motoristický magazín Auto Bild udělil modelu Lexus GS 450h titul Mistr zůstatkové hodnoty 2013. Magazín oslovil odborníky na zůstatkovou hodnotu z agentury Schwacke1 s dotazem na nejnižší absolutní a procentní pokles hodnoty vozu po čtyřech letech (provozu). Model Lexus GS 450h je jednoznačným vítězem ve svém segmentu.

Nový sportovní sedan s plně hybridním pohonem vykazuje po čtyřech letech nejnižší procentní pokles hodnoty ve své třídě. Výsledek napovídá, že plně hybridní soustava pohonu je přínosem pro rozpočet majitele nejen z pohledu spotřeby paliva, ale i v otázkách zůstatkové hodnoty.

Hodnocení vychází z různých hledisek, kam patří mj. atraktivita a image značky i vlastního modelu, odhad přímého konkurenčního prostředí a obecná ekonomická hlediska. Ocenění pro GS 450h potvrzuje životaschopnost plně hybridního systému pohonu, který úspěšně přesvědčuje stále rostoucí počet zákazníků a etabloval se jako obzvláště hospodárná a ekologická alternativa ke konvenčním hnacím jednotkám.

 

Čtvrtá generace modelu Lexus GS se v Evropě nabízí od první poloviny roku 2012. Plně hybridní hnací ústrojí modelu GS 450h kombinuje zážehový vidlicový šestiválec používající Atkinsonův cyklus s elektromotorem a vykazuje celkový systémový výkon 254 kW (345 k). Průměrná spotřeba paliva činí 5,9 l na 100 km (emise CO2 na úrovni 137 g/km).

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.