Pamatujete si na legendárního brouka se jménem Herbie? Tenhle Volkswagen Brouk se u nás asi nejvíce proslavil účinkováním ve filmu „Můj auťák brouk“ v hlavní roli s Lindsay Lohan. Tohle auto, které myslí a cítí jako živá bytost, si okamžitě získalo dlouhé řady fanoušků po celém světě. A to již díky původnímu filmu s názvem „The Love Bug“ z roku 1968.

A protože automobilka Volkswagen si je dobře vědoma úspěchů tohoto filmového krasavce, rozhodla se do klasických barev herbieho obléknout také poslední model VW Beetle.

 

Speciální edice se bude jmenovat Beetle 53 Edition a rovnou musím říct, že je bohužel určena jen pro španělský trh. Většina změn proběhla pouze na karoserii a jsou patrné hned na první pohled. Ediční Beetle 53 dostal klasický bílý lak a jako doplňek dva barevné pruhy a samolepku s číslem 53, a aby to tomuhle broukovi slušelo opravdu dokonale, obouvá nová 17″ kola určena speciálně pro něj. V interiéru by měly být použity stejné barvy jako na karoserii a v nabídce bude rozšířený standartní seznam funkcí a technických vychytávek.

V nabídce bude ve 3 motorizacích – dvou naftových a jednou benzínovou. Naftové agregáty bude zastupovat motor TDI o objemu 1.6 litru s výkonem 105 koní a motor o objemu rovné 2 litry a výkonem 140 koní. Benzínový zástupce ponese označení 1,2 TSI a jeho výkon bude 105 koní.

Když si vybavím jak moc se lidé na ulici otáčeli za námi testovaným novým broukem, neumím si představit, co se bude dít, až začne po silnicích jezdit tato edice. Jen škoda, že tenhle nebude mít žádné city a myšlenky. Bylo by to asi zajímavé. 🙂

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.