Poslední zářijovou sobotu jsme strávili úplně jinak, než jste u nás zvyklí. Tentokrát jsme nenavštívili žádný veteránský sraz, nebyli jsme v žádném automobilovém muzeu ani nic podobného. Tuhle sobotu jsme totiž strávili v bahně a v místech, kam bychom pěšky asi ani nedošli. Tahle sobota byla totiž ve společnosti bláznů, pro které je silnice skoro sprosté slovo, a kteří se nejlépe cítí tam, kde je hodně bahna, trávy, výmolů a hlavně kamarádů a dobré zábavy. Zavítali jsme na Land75 Camp 2012, což byla klubová akce bláznů z www.land75.cz.

V sobotu dopoledne jsme vyrazili z Prahy a kolem oběda jsme testovaným Civicem dorazili do obce Chlaponice nedaleko Písku, kde se sraz konal. Chudák Civic ale musel potupně zůstat ve vesnici, daleko od základny srazu. Vzhledem k nízkému podvozku a sportovnímu kitu jsme nechtěli riskovat jakékoliv poškození a raději jsme šli těch pár stovek metrů po svých. Kdo mě ale zná, ví, že to pro mě bylo opravdu těžké… 😀

 

Tím hlavním, co bylo na sraze k vidění, byly do terénu značně upravené Toyoty Land Cruiser. Z pozice člověka, který je tímto druhem motorismu zatím příliš nepolíben, musím uznat, že při odpolední projížďce jsem v některých chvílích a na některých místech opravdu pochyboval o tom, jestli je to auto schopné vyjet. Stoupání do míst, jejichž sklon se rozhodně nepočítal na jednotky stupňů, ale na několik desítek stupňů, sjíždění do hlubokých prohlubní, kde jsem čekal, že se předek zapíchne do země nebo jezera, ve kterých se zdálo, že z auta uděláme ponorku. Nakonec jsme všechno vyjeli, přejeli a v rybníce nám jen tekla voda přes kapotu. Martin, řidič „našeho“ auta, se při pohledu na naše vytřeštěné oči jen usmíval a jízdu si náramně užíval.

Během více než dvouhodinové vyjížďky ale nouze o zapadnutá auta či nezdolatelné úseky a bažiny, ve kterých musely pomoci navijáky, nebyla. Nejlepší bylo ale stejně koupání nakonec… 😀 V rybníce proti sobě lítaly velké teréňáky, voda stříkala nad střechy a na protijedoucí auta a prostě nešlo přestat… Tihle dospělí tátové od rodin se za volanty svých offroadů proměnili na malé caparty. 🙂

Musím říct, že jsme si tuhle akci rozhodně užili a smekáme pomyslný klobouk před tím, co tihle řidiči a jejich auta dokážou!

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.