Pokud je vám dvacet a něco let, určitě jste také nad postelí měli nějaký ten plakát s vysněným autem. Každý preferuje (a preferoval) něco jiného, ale řekla bych, že většina z nás tam alespoň chvilku měla pověšené buď legendární Lamorghini Countach nebo fantastické Ferrari Testarossa. Já měla právě Testarossu, kterou jsem od svého táty asi k desátým narozeninám dostala i jako modýlek. Jen nevím, který z nás měl v té době to auto raději, ale asi on… 🙂

Tyhle dva vozy od doby svého vzniku prostě milovníky rychlých vozů přitahují jako magnet. Ať už je to díky trochu ufounským tvarům Lamborghini nebo naopak ostře řezaným rysům Testarrosy, obě auta vždy měla své příznivce a troufnu si říct, že je budou mít i nadále.

Slavné Lamborghini Countach poprvé spatřilo světlo světa v roce 1974. Tehdy svým vzhledem celý svět doslova šokovalo. Avšak nejen svým vzhledem, ale také svou silou a rychlostí. Pod kapotou Lambo ukrývalo čtyřlitrový motor o výkonu 261 kW/355 koní a točivý moment měl hodnotu 356 Nm. I na dnešní dobu jsou tato čísla hodně zajímavá. Ale u modelu Countach se pohybujeme stále v 70. letech! Tahle bestie navíc po 11 letech – k 25. výročí automobilky – Automobili Lamborghini spatřila světlo světa s motorem V12 o objemu 5,2 litru, který produkoval neskutečných 461 koní.

 

Ferrari Testarrosa se vyráběla od roku 1984 až do roku 1996. Její nepřehlédnutelné tvary má na svědomí slavný Pininfarina. Poháněna byla čtyřdobým plochým vidlicovým dvanáctiválcem o objemu 5,0 litrů a výkonu 287 kW a 390 koní.

Podívejte se na všechna videa, na kterých je zachyceno jak zrychlení, tak třeba pohled do kokpitu těhle dvou bestií. I po těch letech mají oba vozy své kouzlo a věřím, že stejně jako mě, i vám naskočí husí kůže při poslechu burácejících výfuků. 🙂

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.