Pokud nebudeme počítat společný projekt Toyoty a Subaru, modely GT86/BRZ, myslíte si, že Toyota vyrábí fádní a nezábavná auta? Dle mého názoru ano. Jenže automobilka nedávno slíbila, že ve stopách GT86 bude pokračovat. Teď se objevilo dosti tajemné video vyobrazující pár detailů ostře vyhlížejícího konceptu sportovního sedanu pod jménem Furia, který by se měl představit zhruba za měsíc na autosalonu v americkém Detroitu.

Jak jsem již naznačil, upoutávka od Toyoty vyobrazuje několik částí auta. Na videu můžeme vidět velkou karbonovou odtrhovou hranu na víku kufru, karbonový difuzor spolu s kosočtvercovými koncovkami výfuku, mnohopaprsková kola, madla dveří vyvedená v chromu, hypermoderně vyhlížející zadní LED svítilny a přední čočkové světlomety s dalšími menšími světly ve tvaru včelí plástve. Na závěr videa lze rozeznat ze siluety právě i tvar sedanu. Video také hojně využívá ohně a hraje červenou barvou, což by mohlo naznačovat, že půjde o vzrušující a zajímavé sportovní auto.

 

Neexistují však žádná potvrzení nebo ověřené informace o co vlastně v podobě Toyoty Furia půjde. Může se jednat čistě o předváděcí auto, které má přilákat publikum na autosalonu v Detroitu. Může to však také být první záblesk sportovního sedanu od Toyoty po velmi dlouhé době. Velmi bych si přál, kdyby to byl plnohodnotný nástupce ikonického sporťáku Toyoty Supry nebo alespoň Corolly Levin (AE86). Dozajista se dozvíme více informací během detroitského autosalónu, který se bude konat od 14. ledna 2013. Jste na novou Furii také zvědaví?

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.