Automobilka Kia by s příchodem ostrých modelů Ceed GT a pro_ceed GT chtěla změnit vnímání značky a dostat se pod kůži i těm lidem, kteří mají rádi sportovnější jízdu a vyšší výkony. Tyto dva modely jsou prý pouhou předzvěstí a zkouškou toho, jak na ně zákazníci zareagují. Pokud budou reakce kladné, pak můžeme očekávat celou plejádu podobných modelů.

Tyto plány zahrnují představení nejen silných přeplňovaných benzínových modelů, ale také silné nafty. Mluvčí britského zastoupení automobilky prozradil, že se v tamějším zastoupení moc těší na příchod prvních modelů GT na trh, a že pokud uspějí, mohou zákazníci očekávat rozšíření modelů GT včetně silnějšího motoru. Diskutuje se prý také o příchodu speciální edice amerického modelu Forte. Otázkou je, co na to říkají doma v Koreji…

Nové modely GT by měly označovat nejen nejsilnější motory v nabídce automobilky, ale také nově tvarované karoserie – zejména nárazníky, prahy, spoilery a podobně. Do interiéru bychom se mohli těšit na nová sportovní sedadla Recaro, speciální čalounění či jiné použité materiály.

 

Svým způsobem jde o německou cestu vývoje a výroby automobilů, ale vzhledem k tomu, že evropské centrum automobilky sídlí ve Frankfurtu, není se čemu divit.

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.