Toyoty GT86 už od nás za posledních pár dnů musíte mít určitě plné zuby, ale tentokrát se pobavíte. To mi věřte! 😀 Když se v dnešní době podíváte do hračkářství a zajdete do oddělení, kde mají modely aut, najdete tam nejspíše klasická autíčka, které proporce aut jakž takž dodržují. Vedle nich však určítě budou také autíčka, jež vypadají spíše jako kdyby je někdo natáhl nebo naopak sešlápl. No, a v Japonsku si řekli, že jedno takové vyrobí v životní velikosti a co jiného na to použít, než Toyotu GT86…

V rámci TES Festivalu 2012 (přesné info oč jde se mi dohledat nepodařilo, jisté je, že se zde scházejí inženýři a vědátoři z celého Japonska) byla totiž provedena přestavba pick upu Daihatsu Midget III. Jeho jednoduchá konstrukce: podvozek, rám, motor, kabina – jde rozebrat během 44 sekund, což nám technici názorně předvedli na videu.

Jaké bylo ale moje překvapení, když ze zákulisí přinesly části karoserie, které nápadně připomínají karoserii zábavné Toyoty GT86 – jen extrémně vysoké, úzké a krátké… 😀 Tyhle části nasadily na původní podvozek Daihatsu, přidali obrovská kola, sedačku a karikatura byla na světě. A navíc je tenhle dopravní prostředek pořád plně funkční!

 

Musím říct, že mě to pobavilo. 😀 Co vás?

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.