V roce 2010 byla po dvou letech usilovné práce představeno dílo litevské společnosti AG Excalibur. Šlo o přestavěný Mercedes-Benz CL500 na němž nezůstal sériový snad ani jeden šroubek. Červená karoserie je zbrusu nová, její tvary ani karoserie Mercedesu-Benz CL nepřipomínají ani náznakem a vše dotváří doslova obrovská kola.

Jde o přehlídku téměř toho nej, co je společnost svým zákazníkům schopna nabídnout. Přestavba karoserie používající karbonové a kevlarové díly, drahé kovy a krystaly Swarovski, ze kterých je téměř kompletní vybavení interiéru. Přední a zadní logo je vlastní výroby úpravce AG Excalibur a je vyrobeno z pravého 24 karátového zlata.

 

Při pohledu na auto by se vám mohlo zdát, že vás šálí zrak, ale není tomu tak. Přední i zadní kola jsou totiž jinak velká. Ta přední se mohou pochlubit průměrem 24 palců, ta zadní dokonce až 30 palců! Obrovské rozměry, když si představíme, že třeba Fabia používá kola s polovičním průměrem…

Pod kapotou je sériový motor o objemu V8, který musí krotit nové osmipístkové třmeny Brembo zakusující se do velkých ocelových brzdových kotoučů a nový podvozek vyrobený přímo na míru.

Pokud se vám tohle auto líbí, máte jedinečnou šanci si ho zaparkovat do své garáže. Společnost RM Auctions ho 31.října 2012 nabídne v aukci a očekává, že se cena bude pohybovat mezi 50-80 tisíci britských liber. Více info najdete tady.

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.