To, že v Číně je obrovská kupní síla, asi víme všichni. Ani cena za tuhle černou bestii nejspíš  nebude pro místní úplný problém. Ale vezmeme to postupně.

Víme i to, že Jeep Grand Cherokee SRT8 je brutální, nejen pouze brutálně vypadající stroj. Protože však v Číně mají rádi extrémy, připravil si Chrysler pro místní koupěchtivé bohaté obchodníky jednu specialitku s příznačným názvem Jeep Grand Cherokee SRT8 Black Edition. A jak už sám název napovídá, vůz je celý v černé barvě a rozhodně mu to na kráse neubralo, spíše naopak. V černé je přední mřížka, znaky, okna i veškeré plastové díly vozu. Vypadá to prostě a jednoduše sakra dobře!

Pod kapotou se toho ovšem oproti obyčejnému Grand Cherokeemu SRT8 moc nezměnilo, vlastně vůbec nic. Stále tam najdete velký benzínový motor V8 o objemu 6,4 litru o výkonu 344 kW/468 koní a s 624 Nm točivého momentu. Výkon se prostřednictvím pětistupňového automatu přenáší na všechna čtyři kola.

 

V Číně je tahle černá potvora v prodeji za 1 190 000 CNY (to je v přepočtu asi 3 570 000 korun). V České republice byste u verze Grand Cherokee SRT8 našli cenovku pouhých 1 917 900 Kč. Za trochu černé barvy navíc zaplatit více než 1,5 milionu Kč přijde i mě hodně uhozené… Pokud nebudu myslet na cenu, Jeep Grand Cherokee SRT8 Black Edition se mi líbí a moc! 🙂

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.