Tři nové automobily poskytla v letošním roce pro provozní potřeby Sdružení Linka bezpečí (SLB) značka Volkswagen – osobní vozy, divize největšího dovozce automobilů do České republiky, Porsche Česká republika, která je od loňského roku jeho hlavním partnerem.

Automobily značky Volkswagen, které budete moci v ulicích potkávat, ponesou charakteristické ilustrace výtvarnic Alžběty Skálové (Touran) a Dorky Dutkové (up!), které se podílely i na nové tváři promo materiálů a publikací SLB. Společným jmenovatelem vozů Volkswagen a činnosti Linky bezpečí je bezpečí, toto téma nese i slogan, který bude umístěn na zadních částech všech zapůjčených vozů – „Děcka, tady jsme v bezpečí. Ale co jinde?“.

 

„Pro značku Volkswagen je bezpečí prioritou, proto jsem rád, že naše vozy mohou pomoci právě konzultantům Sdružení Linky bezpečí při realizaci zajímavých projektů. Jsem nadšen z naší dosavadní spolupráce a pevně věřím, že naše partnerství a projekty zajistí vetší bezpečnost nejen dětí,“ říká Petr Janeba, vedoucí divize Volkswagen – osobní vozy společnosti Porsche Česká republika.

Český dovozce automobilů značky Volkswagen poskytl SLB k užívání na dobu jednoho roku jeden model praktického vozu Volkswagen Touran, který se vyznačuje variabilním prostorem a skvělými jízdními vlastnostmi a dva modely nového automobilu up!. Volkswagen up! je se zcela novou moderní konstrukcí perfektní do města, ale hravě zvládne i větší vzdálenosti.

„SLB je nestátní nezisková organizace, která si prostředky na svůj provoz zajišťuje ze 70 % ze soukromých zdrojů. Velice si proto vážíme jakékoli pomoci. S vozy Volkswagen mám dlouholetou zkušenost, oceňuji jejich komfort a bezpečí, proto jsem rád, že nám vozy poskytla právě společnost Volkswagen. Naši konzultanti se tak budou moci snáze dostat i na vzdálenější místa naší působnosti. Týká se to zejména úspěšně se rozšiřujícího projektu Linka bezpečí ve vaší třídě (LBvT), který v oblasti primární prevence pokrývá základní školy a víceletá gymnázia po celé České republice,“ upřesňuje ředitel Sdružení Linka bezpečí Ing. Richard Schinko.

Linka bezpečí je největší a nejstarší dětská krizová linka v České republice, dostupná na mezinárodním čísle 116 111. Denně přijme zhruba 700 telefonátů. Její odborníci poskytují pomoc a poradenství dětem a mladistvým, kteří se ocitnou v tíživé životní situaci. Kromě telefonického kontaktu lze využít rovněž online služby. Jako jediná u nás je Linka bezpečí k dispozici nepřetržitě a zdarma z mobilních telefonů i pevných linek. Kromě Linky bezpečí nabízí SLB také pomoc rodičům a pedagogům, kteří potřebují poradit s výchovnými problémy týkající se dětí, a to na speciální Rodičovské lince.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.