Nová generace Subaru Forester, kterou automobilka oficiálně představila před pár týdny na autosalonu v americkém Los Angeles, se v domácím Japonsku prodává téměř měsíc (od 13.listopadu), ale za tu dobu se může pochlubit opravdu velmi dobrými prodejními čísly. Prodeje jsou tak vysoké, že to zaskočilo i samotnou automobilku. Lidé novou generaci skupují ve velkém a zájmu o předchozí generaci se to nejen zdaleka nevyrovná, ale dokonce ho mnohonásobně předčí.

Podle dostupných informací se prodej minulé generace se pohyboval kolem dvou tisíc kusů za měsíc, nové se již teď prodalo čtyřikrát tolik. Překvapivě je největší zájem o atmosféricky plněný benzínový dvoulitr, pro který se rozhodlo skoro dvě třetiny kupujících. Zbylá třetina si Forester koupila s přeplňovaným motorem.

Jsme zvědaví, jak se nová generace Subaru Forester bude prodávat na dalších trzích. Brzy se podívá na americký kontinent a v prvním čtvrtletí roku 2013 bychom se ho měli dočkat také v Evropě, potažmo v České republice. Co na nový Forester říkáte po shlédnutí fotek a videa?

 

-PS-

 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.