Tuning – zcela určitě jedno z nejskloňovanějších slov mezi mladými fanoušky aut a motorismu obecně. Jedno z nejčastěji vyhledávaných slov na internetu ve spojitosti s automobilismem. Co vše se ale za tímto slovem skrývá? Kde má hranice a co vše lze vůbec považovat za tuning? Co od něj čekat, když mu sami toužíte propadnout? Pokud Vás odpovědi na tyto otázky zajímají (alespoň v té podobě v jaké je vnímám já) a chtěli byste do některých zákoutí tohoto koníčku, sportu či posedlosti proniknout hlouběji, máte možnost. V několika dalších nadcházejících dílech tohoto nového seriálu se Vám budu snažit přiblížit, co takové úpravy aut obnáší, na jaká úskalí můžete narazit a snad vám i trochu utřídit v hlavě to nepřeberné množství doplňků, které na vás a vašeho plechového miláčka čekají. A protože se nová sezona blíží, začínáme už teď!

Pro každého z nás znamená tuning, případně pěkně upravený vůz, něco jiného. A nutno říci, že přesně tak je to v pořádku. Jak se říká: „Sto lidí, sto chutí,“ a upravený vůz každého z nás by měl přesně odrážet náš vkus a osobnost. Je jedno, jestli dotyčný vlastní upraveného Favorita, jednoho z mnoha miliónů Golfů či Porsche v polozávodní úpravě. Základem je, aby on sám měl ze svého upraveného auta radost a potěšení. To opravdu jediné, co by mělo být společné pro všechny rozličné úpravy vozů, je bezpečnost v silničním provozu. Moc rád bych napsal i legálnost provedených úprav, ale ono to není, bohužel, v naší zemi v této věci tak snadné…ale o tom si povíme také v některém z dalších dílů.

A na co, že se tedy můžete v nadcházejících týdnech těšit? Budu se snažit přiblížit vám jednotlivé oblasti úprav aut tak, jak jsem si na ně udělal názor během let, které se tuningu věnuji a pokud možno vám je budu servírovat v takovém pořadí, v jakém si myslím, že by se jim každý začínající úpravce měl věnovat. Proto se už v příštím článku připravte na to, že rozebereme úpravy týkající se podvozku a kol, protože tato kombinace je základem každé úpravy bez rozdílu stylu, a i když to tak nemusí vypadat, většinou už jen to stačí k tomu, abyste (nejen) na ulici získali řádnou pozornost a vaše auto vypadalo jedinečně.

 

A aby z toho nebylo jen obyčejné vyprávění o tuningu, kterých jste četli v časopisech a na internetu již desítky, budu rád, když si sami vyberete směr, jakým se budou tyto články ubírat a na co se v příštím díle mám zaměřit. Neváhejte posílat do naší redakce dotazy, co by vás zajímalo, co vám není jasné či o čem se chcete dozvědět víc a já udělám maximum, abych vám na tyto dotazy prostřednictvím auto-mania.cz odpověděl.

-DM-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.