Celosvětová premiéra luxusního Jaguaru F-TYPE se blíží. Odhalení sportovního kabrioletu je naplánováno na 27. září 2012. Zákazníci budou mít na výběr ze tří benzínových motorů. Ty nabídnou výkon 340 nebo dokonce 380 koní ze zcela nového přeplňovaného motoru V6 o objemu 3,0 litru nebo již existujícího přeplňovaného 5,0 l V8 motoru. Všechny motorizace budou mít pohon zadních kol, osmistupňovou převodovku a budou vybaveny technologií Stop/Start.

„Uvedení modelu F-TYPE v Paříži je v historii Jaguaru opravdu významným dnem. Představuje totiž návrat naší značky do segmentu sportovních vozů, který pomáhala vytvářet,“ uvedl Adrian Hallmark, Global Brand Director.

Program testování prototypů

 

První „kamuflované“ ostré testování Jaguaru F-TYPE proběhlo na Festivalu rychlosti v Goodwoodu letos v červnu. Poté pokračovalo finální testování prototypů v různých oblastech světa vyznačujících se obzvlášť nevlídným prostředím.

Bylo provedeno přes půl milionu konstrukčních analýz modelu F-TYPE vyžadujících 10 milionů CPU hodin zpracování, z nichž vzešlo více než 300 terabytů dat. Kdyby se měla stejně obsáhlá analýza provést na skutečných autech, muselo by se vyrobit tolik prototypů modelu F-TYPE, že v postavené řadě za sebou nárazník na nárazníku by zaplnily většinu britských silnic.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.