Každý máme tendenci se v okolí Vánoc něčím obdarovat. Japonské Infiniti si sobě a příznivcům značky nadělilo nová jména jednotlivých modelů. Měnit se začnou v průběhu příštího roku.

Prezident Infiniti Johan de Nysschen, vysvětluje potřebu změny několika důvody. Především jde o to, že Infiniti je nyní oficiálně zastoupeno na zhruba 50 světových trzích a hodlá dále růst. Jenže noví zákazníci se v současných jménech modelů nevyznají a tak nevědí, zda je například model FX nad modelem JX a podobně.

Nové pojmenování by mělo obsahovat pouze písmena Q pro sedany, kupé a kabriolety a QX pro SUV a corssovery. Za těmito písmeny bude dvoumístné číslo označující pozici modelu v hierarchii automobilky. Nástupce řady G tak dostane jméno Q50, M se stane Q70, FX bude QX70 a podobně.

 

Změna názvů je také důležitá proto, že Infiniti hodlá v následujících letech představit řadu nových modelů a chybí další písmenné kombinace, které by už nevyužívaly jiné automobilky. Použití písmena Q má u značky také relativně dlouhou historii, neboť první velký sedan Infiniti z roku 1989 se jmenoval právě Q45.

Během oznámení o změně jmen modelů, nezapomněl Nysschen uvést zmínku o modelu s výkonem přes 550 koní, který by byl umístěn pravděpodobně na vrcholu současné řady M. Pod kapotou se zřejmě objeví přeplňovaný V6, což by mohlo naznačovat pohonnou soustavu z ikonického Nissanu GT-R. Kdy a jestli se model objeví, však zatím nezmínil.

První zástupce s novým označením bude následník současné třídy G, který se představí pod jménem Q50 na lednovém autosalonu v Detroitu 2013. Postupem času pak písmena Q a QX dostanou do názvů i další modely.

-FM-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.