Na letošním autosalonu ve Frankfurtu byl představen nový model  Infiniti FX50: Vettel Edition. Jak už sám název napovídá, jde o skoro autorskou práci velmi úspěšného jezdce F1 Sebastiana Vettela.

Ale na vysvětlenou. Sebastian měl samozřejmě trochu svázané ruce, co se jeho přání a nápadů týče, ale i tak je jeho vliv na novém FX znatelný. Sebastianovou hlavní prací bylo zařídit, aby tento mastodont pokořil rychlost 300 km/h.  Právě proto bude Infiniti toto označení udělovat všem svým rychlým kouskům a toto nadupané SUV je prvním nositelem jména úřadujícího šampiona F1.

FX50 bude poháněn benzínovým osmiválcem o výkonu 430 koní. Výrobce slibuje vylepšený podvozek a kompletně nové brzdy. FX50 přesně vystihuje podstatu nenápadné, ale dravé šelmy. Na to, že se jedná o tovární tuning japonské automobilky, je exteriér auta až překvapivě decentní. Přední nárazník byl inspirován předním přítlačným křídlem monopostu F1. Zpětná zrcátka, prahy vozu a část přední masky je oblečená do karbonu, stejně tak jako zadní křídlo, které navíc zajišťuje ten správný přítlak přesně ve chvíli, kdy je to potřeba. Nová přední maska, která se na tomto modelu objevuje poprvé, by se během několika měsíců měla objevit na všech vozech této značky.

 

Nové FX50 má rozhodně, i díky spolupráci se známým pilotem Formule 1, velkou šanci uspět na trhu s vozy typu  SUV.  A vzhledem k tomu, že si jistě udrží nižší cenu než konkurenční BMW nebo Porsche, bude nastávající bitva o zákazníky jistě zajímavá.

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.