Hyundai Motorsport získal premiérové vítězství v sezóně 2017 FIA World Rally Championship (WRC). Thierry Neuville slaví titul v Tour de Corse. Další jezdec týmu Dani Sordo dojel celkově třetí, když mu druhé místo uniklo o pouhé 1,3 vteřiny a Hyundai tak ve čtvrtém podniku sezóny zaznamenal dvojité umístění na pódiu. Vynikající výkon týmu z německého Alzenau doplnil Hayden Paddon, který dojel šestý. 

Již v předchozích rallye, zvláště v Monte-Carlu a Švédsku, prokázal Thierry Neuville se spolujezdcem Nicolasem Gilsoulem potenciál jezdit v této sezóně na předních příčkách. Vítězství nakonec slaví na čtvrtém podniku sezóny, Tour de Corse. „Je to úžasný pocit vyhrát tady na Korsice. Na tomto úspěchu se podílela řada dalších a samozřejmě celý tým Hyundai Motorsport. Cítím tu obrovskou podporu, kterou nám poskytují. Tohle vítězství je naše společné. Jsme zpátky v boji o celkový titul,“ uvedl Thierry Neuville.

Pro Hyundai Motorsport přišel víkendový výsledek právě včas. Tým má za sebou v letošní sezóně několik skvělých výkonů, ale na celkové vítězství doposud čekal. Šéf týmu Michel Nandan poznamenal: „Říká se, že všechny dobré věci přicházejí k těm, kteří čekají, a pro nás to aktuálně nemůže být více pravdivé. Je to fantastický výsledek a jsem velmi šťastný, že se to konečně podařilo. Doufám také, že je to první z mnoha dalších výborných výsledků, které ještě letos přijdou. Thierry a Nicolas předvedli úžasný výkon a vítězství si zaslouží. Moc rád také vidím Daniho a Marca na stupních vítězů. Nyní se stěhujeme do Argentiny, kde se loni velmi dařilo Haydenu Paddonovi, tak se určitě máme na co těšit. 

Přečtěte si také:  Nové SUV Hyundai Kona vstupuje na český trh, cena začíná na 460 tisících korun

Seriál 2017 FIA World Rally Championship se stěhuje za moře a pátý podnik sezóny hostí na konci dubna Argentina, kde vloni triumfoval právě novozélandský jezdec týmu Hyundai Motorsport.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!