Australian Motor Show 2012 se kvapem blíží a Hyundai pustil do světa svůj asi největší tahák. Od 19.října do 28.října si na jejich stánku budete moci prohlédnout také Hyundai Veloster Street Concept. Tvary původního vozu, který jsme testovali, se v téhle bestii jen těžko hledají. Vůz byl upraven za účasti společnosti Concord Customs a výsledek rozhodně vypadá zajímavě.

Karoserie se oblékla do matného šedého laku s jasně oranžovými detaily, dostala také nový přední i zadní nárazník, rozšířené blatníky, zadní difuzor, přední spoiler a nová 18 palcová kola Tenso R V1 obutá do pneumatik o rozměru 215/40 R18. Za zmínku stojí také kompletně přepracované osvětlení vozu, matný černý střešní spoiler a také výfukové potrubí na míru.

 

Interiér tohoto konceptu byl do detailu sladěn s exteriérem vozu. Samozřejmostí je LED diodové osvětlení i interiéru a luxusní audiosystém s několika subwoofery a zesilovači, které se chlubí výsledným výkonem 8 650 W. Ano, čtete správně! Opravdu 8,6 kW!

Po nastartování se, dřív než brutální ozvučení, ozve nejspíše poměrně líbivý zvuk motoru doplněný o laděný výfuk, nový vzduchový filtr, nový hliníkový intercooler a blow-off ventil. Ten rozdíl už slyšet bude. 🙂

Marketingový ředitel Hyundai Motor Company Australia, Oliver Mann, k tomuto konceptu dodal: „Veloster nabízí ideální možnost pro všechny, kteří mají rádi jedinečnost. Tímto jsme prokázali plný potenciál tohoto cenově dostupného modelu a doufáme, že se nám podaří oslovit mnohem širší portfolio zákazníků“.

Tak si myslím, že s tímhle osloví asi každého. Je to zběsilost, ale troufnu si říct, že na většině tuningových budete s tímhle Velosterem za hvězdu. 🙂

 

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.