Společnost Hyundai Motor Brasil (HMB), dceřiná společnost Hyundai Motor Company, představila na autosalonu v Sao Paulu nejnovější model HB20X určený exkluzivně pro brazilský trh, který dále posiluje zaměření společnosti na jeden z nejrychleji rostoucích automobilových trhů na světě.

Crossover, který bude oficiálně uveden na trh začátkem příštího roku, je součástí exkluzivní rodiny vozů Hyundai určených pro Brazílii a označovaných zkratkou „HB“, která znamená „Hyundai Brasil“. Hyundai v uplynulém měsíci uvedl na trh prvního člena rodiny HB, verzi hatchback s názvem HB20. Prodej verze sedan bude zahájen v prvním čtvrtletí příštího roku. Všechny modely HB budou vyráběny v novém závodě Hyundai Motor v Piracicabě ve státě Sao Paulo a prodávány prostřednictvím sítě specializovaných prodejců.

Verze crossover, která vychází z hatchbacku HB20, má jedinečné úpravy designu a konstrukce, jež vycházejí z požadavků zákazníků, kteří mají aktivnější životní styl. Příď má kompletně přepracovaný nárazník s šestiúhelníkovou maskou chladiče, která odráží designérskou filozofii zaměřenou na fluidní tvary. Světlomety mají atraktivní povrchovou úpravu s černými vnitřními plochami a chromovanými detaily, které jim dodávají sportovní a sofistikovaný charakter, zatímco přepracované mlhové světlomety zanechávají ještě silnější dojem. Boční partie modelu HB20X zachovávají původní těleso spodní části karoserie, doplněné robustním tvarováním s fluidními tvary.

 

Novinkou jsou černé boční ochranné panely, které obklopují celou karoserii, a zvýšená světlá výška, která zajišťuje lepší výhled a průjezdnost i ovladatelnost na špatných cestách. Střešní nosiče zvětšují flexibilitu vozu, zatímco sportovní vzhled tohoto vozu završují 15“ kola z lehké slitiny v tmavě šedém odstínu. Také záď modelu HB20X má nově navržený nárazník s černými ochrannými lištami.
HB20X se může uvnitř pochlubit interiérem stejně vysoké kvality jako HB20, ale navíc nabízí ještě exkluzivní doplňky, jako jsou sportovní pedály, chromované ozdoby na klikách dveří a ovládací prvky klimatizace nebo dvojité modré stehování na volantu a sedadlech.

HB20X bude nabízen s motorem Hyundai GAMMA 1.6 16V FLEX o výkonu 94 kW (128 k), který je vybaven proměnným časováním ventilů CVVT (Continuous Variable Vavle Timing) a je nejvýkonnější ve své kategorii. Zákazníci mají na výběr mezi mechanickou a automatickou převodovkou.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.