Hyundai Genesis Coupe R-Spec upravené od ARK Performance bude tento rok vystaveno na autosalonu SEMA a podle designových návrhů to bude naprostá bomba. U ARK však neupravili jen vzhled, zaměřili se také na výkon a technické parametry.

Hyundai již s právě přicházejícím faceliftem Genesisu Coupe motor V6 3,8 litru přidáním přímého vstřikování upravil. ART však přidalo dalších 47 koní a 61 Nm točivého momentu. Po této dopingové kůře bude mít Genesis pořádnou sílu 395 koní a 460 Nm. Tohoto výkonu bylo dosažen pomocí nových pístů, vaček, ojnic, ventilů, sání vzduchu a olejovému chladiči. Aby se výkon správně přenesl na kola, byla spojka vylepšena karbonovým obložením a byl použit samosvorný diferenciál, a aby se kola jen tak neprotáčela na silnici, ARK použilo vysoce adhezivní pneumatiky Nitto NT05 navlečené na kola Yokohama ADVAN RS2. O zastavení celého auta se pak starají přední šesti-pístkové brzdiče.

Žádné auto na SEMA show by neobstálo bez úprav interiéru a exteriéru. Zvenčí můžeme zpozorovat přední kapotu z uhlíkových vláken s masivními výdechy k odvětrání teplého vzduchu a na první pohled také samozřejmě do oka padne i karbonové křídlo.  Agresivní přední spoiler, zadní difuzor a blatníky pak dotvářejí velmi široký a brutální dojem z celého auta. Interiéru se na zoubek podívala společnost JPM Couchworks. Nemůže tu chybět volant a sedadla Sparco a jako správný závoďák musí mít i Genesis Coupe R-Spec osmibodový ochranný rám. Celý interiér je laděn do červené barvy.

 

Už teď se těším na reálné fotky a dojmy návštěvníků ze SEMA show. Že by konečně automobilka Hyundai měla hooodně ostré kupé díky ARK performance?

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.