Tváří tvář škodám, které napáchal hurikán Sandy, americká pobočka společnosti Honda oznámila dar ve výši 500 000 USD ve prospěch fondu na zmírňování následků katastrof spravovaného Americkým červeným křížem. Prostředky budou určeny na humanitární pomoc a na obnovu oblastí postižených bouří.

„Tato gigantická bouře vážně zasáhla mnoho oblastí a společnost Honda chce podpořit co nejvíce jednotlivců i rodin, které byly jejími následky postiženy,“ uvedl Tetsuo Iwamura, prezident a generální ředitel společnosti American Honda Motor Co., Inc., a hlavní provozní ředitel společnosti Honda pro severoamerický region. „Jak jsme si při jiných živelných pohromách v minulosti ověřili, podpora Červeného kříže je efektivní způsob, jak pomoc co nejrychleji dostat přímo k postiženým.“

Dar společnosti Honda zahrnuje jak finanční prostředky, tak výrobky Honda včetně mobilních generátorů či vodních čerpadel určených pro obnovu a rekonstrukci. Ve speciálním firemním fondu budou shromažďovány drobné osobní příspěvky pro Červený kříž od jednotlivých zaměstnanců různých poboček společnosti Honda.

 

American Honda Motor Co., Inc., spolupracuje s Americkým červeným křížem na vytvoření on-line kanálů, které by usnadnily výběr darů od dealerů automobilů Honda a Acura, od dealerů motocyklů a strojů Honda, zákazníků, dodavatelů a dalších subjektů, které budou mít zájem podpořit odstraňování následků hurikánu Sandy prostřednictvím Červeného kříže.

Tento dar představuje kolektivní příspěvek rodiny firem Honda v USA a v Kanadě, které působí v oblastech prodeje, výroby, financí, výzkumu a vývoje, a jejich více než 33 000 zaměstnanců. Příspěvky vybrané pobočkami společnosti Honda v Kanadě budou předány Kanadskému červenému kříži.

Společnost Honda Financial Services navíc vytváří celou řadu opatření určených pro zákazníky, kteří byli bouří přímo postiženi, včetně dočasné úpravy splátek, prodloužení lhůty pro nahlášení úvěrové společnosti, prodloužení doby splácení, odpuštění penále za prodlení s platbami a další služby.

Značka Honda s Červeným křížem úzce spolupracuje na naplnění jeho potřeb, pokud se týče materiálu a vybavení. Spolupráce je dlouhodobá a Honda v minulosti této organizaci opakovaně poskytla finanční prostředky, výrobky a nepeněžité dary určené na odstraňování následků živelných katastrof.

Foto:AFP PHOTO/Stan HONDA/Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.