Na Severoamerickém mezinárodním autosalonu v Detroitu (NAIAS) 2013 byl včera ve světové premiéře představen zcela nový koncept značky Honda. Tento koncept přibližuje stylistický směr nového malého SUV, které by mělo být na japonský trh uvedeno na konci roku 2013 a na americký trh pak v roce 2014. Následně bude model představen také v Evropě.

Urban SUV Concept představuje další přírůstek do řady vozidel vycházejících z nové globální kompaktní platformy značky, jež dnes zahrnuje modely Honda Fit (v Evropě označovaný jako Jazz) a Honda City.

Urban SUV Concept přibližuje základní linie nového malého SUV. Vyznačuje se čistým a důmyslným vzhledem, dynamickými liniemi a výraznými proporcemi. Malé SUV bude prodáváno na celém světě a k jeho pohonu budou sloužit úsporné motory z řady Earth Dreams Technology. Nový model bude vycházet z originálního řešení značky Honda s uprostřed umístěnou nádrží, jež bylo použito u modelu Honda Fit/Jazz, a bude také vybaven známými sedadly Magic Seats, která díky širokým možnostem nastavení nabízejí nebývalou variabilitu.

 

Malé SUV se bude společně s modelem Fit (v Evropě Jazz) vyrábět v nejnovějším severoamerickém závodě značky Honda poblíž mexického Celaya.

Tisková zpráva/-PS-