Honda už před pařížským autosalonem slibovala, že Civic Type-R se vrátí. A že to myslí vážně potvrdila další tisková zpráva v průběhu autosalonu. Teď světlo světa spatřily další, podrobnější informace, podle nichž by nová generace měla dostat zbrusu nový přeplňovaný motor.

Pod kapotu se místo dvoulitru dostane jen přeplňovaná šestnáctistovka, která ze sebe vyždímá výkon kolem 250 koní! Tyto hodnoty dnes dávají motory o objemech 2, ale třeba i 2,5 litru… Trochu nás však zchladila informace o tom, že s motorem bude spolupracovat osmistupňová dvojspojková převodovka. Informace se, bohužel, o manuální převodovce nezmiňují. Doufejme, že se na to pouze zapomnělo.

Jistě, automatická převodovka zařadí mnohem rychleji a lépe než řidič. Souhra nohy a ruky nikdy nebude tak rychlá jako elektronika, ale ten pocit, když si auto ovládáte opravdu sami, ten je ve sportovním autě k nezaplacení.

 

Na auto si sice ještě pár let budeme muset počkat, plánovaný prodej je až v roce 2015, ale 250 koní nezní úplně špatně. I když foukaných

-PS-