Prezident společnosti Honda Takanobu Ito dnes naznačil vývoj v oblasti produktů, technologií a obchodní strategie, která posílí nárůst počtu zákazníků společnosti Honda až na celkový počet 39 milionů v roce 2017.

Prezident společnosti oznámil, že Honda hodlá uvést na evropský trh řadu inovativních produktů a technologií. Po nedávném představení nových modelů Civic a CR-V bude ještě více posílena zákaznická nabídka Hondy v Evropě.

 

Nový Civic Type R pro Evropu

Vzrušující sportovní produkty jsou součástí DNA Hondy. Kromě uvedení nového NSX může Honda potvrdit vývoj zcela nového vozu Civic Type R pro Evropu. Provedení Type R má mezi zákazníky Hondy nadšené příznivce a nový model bude i nadále usilovat o to, aby stanovil nové standardy týkající se výkonu i ovládání. Zcela nový Type R je vyvíjen speciálně pro evropský trh za použití technologií vzniklých na základě účasti společnosti Honda na šampionátech World Touring Car Championships (WTCC) a jako takový se bude snažit, aby byl nejrychlejším vozem s pohonem předních kol na závodním okruhu Nürburgring. Uvedení tohoto nového modelu je plánováno na rok 2015.

Nový kompaktní SUV model

Honda rozšíří nabídku svých modelů v Evropě uvedením nového kompaktního SUV modelu. Bude založen na platformě příští generace modelu Jazz a bude konkurovat ostatním modelům v rychle rostoucím segmentu malých SUV.

Nová řada hybridních technologií

Honda je pevně přesvědčena o tom, že hybridní technologie budou hrát klíčovou úlohu při snižování emisí CO2. Využije přitom svých zkušeností s hybridními technologiemi, aby mohla představit tři nové hybridní systémy. Každý systém bude mít unikátní vlastnosti a jejich využití bude odrážet různé potřeby zákazníků.

Za prvé bude Honda nadále rozvíjet svou koncepci lehkého hybridního systému s jedním motorem, s cílem dosáhnout u všech hybridních vozidel prvotřídní hospodárnosti ve spotřebě paliva. Díky optimalizaci výkonu motoru, akumulátoru a nově vyvinuté převodovce, bude možné rozšířit nabídku elektromobilů s nulovými emisemi.

Honda také vyvíjí nový silnější hybridní systém se dvěma motory pro středně velká vozidla.

V neposlední řadě bude pak vysoce efektivní a vysoce výkonný hybridní systém se třemi motory Sport Hybrid SH-AWD (Super Handling All Wheel Drive) zaměřen na jízdní výkon. Tato technologie bude použita v novém NSX.

Honda věří, že tato řada nových hybridních technologií přinese bezkonkurenční jízdní vlastnosti a spotřebu paliva.

Další generace elektromobilů s palivovými články pro Evropu

Honda považuje elektromobily s palivovými články jako jedinou skutečně šetrnou technologii vůči životnímu prostředí, a z tohoto důvodu se pokusila získat vedoucí postavení v oblasti vývoje a výzkumu a v prodejích v tomto segmentu. Uvedení FCX Clarity v roce 2008 demonstrovalo pokrok společnosti Honda v této oblasti. Počínaje rokem 2015 představí Honda zcela nový elektromobil s palivovými články, na němž předvede významné technologické pokroky a snížení nákladů, jichž Honda dosáhla od uvedení FCX Clarity v roce 2008. Tento model bude uveden v Japonsku, USA a Evropě.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.