Německý tuner vozů BMW známý jako G-Power je pověstný tím, že jeho vozy vynikají opravdu vysokými výkony a přitom design není přehnaný, ale na první pohled o sobě auto prozradí, že pod kapotou má síly na rozdávání. Nejnovějším počinem této společnosti je malé BMW 1M Coupé s řadovým třílitrovým přeplňovaným šestiválcem pod kapotou.

Výkon tuner vyšrouboval z původních 340 koní a 450 Nm na výsledných 435 koní a 590 Nm a to je dokonce víc než u BMW M3 E92! Slušná porce plnokrevníků, co říkáte? A čím, že si G-Power k navýšení výkonu skoro o stovku koní pomohl? Kompletně upraven a vyměněn byl celý výfuk včetně svodů. Vše bylo vyrábobeno na míru z lehkého titanu. Kromě lepšího odvodu spalin klesla díky tomu hmotnost o nezanedbatelných 20 kg. Samozřejmostí bylo přeprogramování řídící jednotky.

S takovými hodnotami tohle upravené BMW 1M Coupé jen tak něco neporazí. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 4,5 sekundy a maximální rychlost se zastaví až na magických 300 km/h!

 

Aby nešlo o jen neřízenou střelu, nainstalovali u G-Power nové sportovní tlumiče a pružiny s nastavitelnou výškou a tuhostí pro každé kolo zvlášť a nový brzdový systém se šestipístkovými třmeny zakusujícími se do kotoučů o průměru 396 mm. Ty jsou schované pod novými 20″ koly Silverstone obutými do pneumatik Michelin o rozměrech 255/30 ZR20 vpředu a 295/25 ZR20 vzadu.

Co vy na to? Slušná zbraň, co říkáte? 😉

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.