Ford nabídne nový Transit Custom také ve vrcholné variantě Sport Van s dynamicky stylizovaným exteriérem. Není sice tak extravagantní a syrový jako slavné Transity SuperVan, ale navazuje na svého předchůdce, který byl uveden na trh již v roce 2007. Ten byl velmi povedený, modrý lak, 18″ litá kola, ale nemůžu mu zapomenout tu falešnou koncovku výfuku…

Nový Transit Custom Sport Van umožní živnostníkům a dalším majitelům, kteří řídí svoji dodávku sami, vyniknout v davu. Přitom ale v plné míře zachovává praktičnost výchozího modelu.

„Nový Sport Van představuje stylový automobil, který kombinuje nepřehlédnutelný vzhled s plnohodnotnou funkčností a praktičností Transitu,“ řekl Nick Readings, marketingový ředitel Ford of Europe pro užitkové vozy.

 

Nový Ford Transit Custom se v ČR nezačal pořádně ještě ani prodávat, ale po světě již sbírá úspěchy všude možně. Letos už dokázal zvítězit v prestižní anketě „International Van of the Year“ (Mezinárodní dodávka roku) a nedávno byl představen také v mimořádně úsporné variantě ECOnetic s nejnižší spotřebou paliva ve své třídě.

Transit Custom Sport Van dostal body kit v barvě karoserie, jenž zahrnuje spoiler předního nárazníku, kryty vnějších zpětných zrcátek a rozšířené boční prahy. Výrazný vzhled vozu podtrhují stylová osmnáctipalcová kola z lehkých slitin, obutá do nízkoprofilových pneumatik 235/50 R18.

Na exkluzivní sportovní styl navazuje uvnitř částečné kožené čalounění kombinující látku Pewter na středových plochách sedadel s černou kůží na bočnicích. Ve výbavě nechybí systém SYNC s hlasovým ovládáním a podporou mnoha externích zařízení nebo přijímač digitálního rozhlasového vysílání.

Transit Custom Sport Van je poháněn nejvýkonnější verzí agregátu 2.2 Duratorq TDCi, která dosahuje výkonu 114 kW (o 11 kW více než předchůdce) a točivého momentu 385 Nm. Vůz je dále vybaven šestistupňovou manuální převodovkou a vychází z Transitu Custom s krátkým rozvorem náprav s nejvyšší technicky přípustnou hmotností 2,9 t.

Nový Transit Custom Sport Van bude možné objednávat od začátku roku 2013.

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.