Nový Ford Transit a Ford Transit Connect byly v Evropě vyvinuty v rámci globální produktové strategie „One Ford“ a budou schopny uspokojit i ty nejspecifičtější potřeby zákazníků v Evropě, Severní Americe a na dalších světových trzích.

„Tyto nové modely uvezou víc, dokážou pracovat v náročnějších podmínkách a zákazníky přijdou v provozních nákladech na méně peněz – stejně jako předchozí Fordy Transit ve své sedmačtyřicetileté historii,“ říká Barb Samardzich, viceprezidentka globálního vývoje produktů ve Ford of Europe a pokračuje: „Dosud nevídaný vstup dvojice zcela nových modelů Transit na trh navíc znamená potvrzení dominantního postavení společnosti Ford v oblasti užitkových vozů.“

 

Uvedení nové generace modelů Transit a Transit Connect je velmi důležitým krokem v kompletní modernizaci modelové řady užitkových vozů, kterou si Ford předsevzal v Evropě završit do konce roku 2013.

Oba představované modely využívají nejnovějších globálních platforem společnosti Ford. Zároveň s tím akcentují přístup Fordu k vývoji nové generace užitkových vozů, které mají představovat špičku ve své třídě a uspokojit potřeby zákazníků na celém světě.

Nová modelová řada staví na bezmála 50leté tradici konstruování těch nejlepších užitkových vozů na trhu. Její základy vznikaly v evropském středisku Centre of Excellence společnosti Ford, kde se využívají poznatky týmů produktového plánování z celého světa.

Zcela nový Ford Transit nahradí předchozí těžší model s nosností dvě tuny a všechny jeho verze, které se prodávaly v Evropě a na ostatních světových trzích. Časem zastoupí i oblíbenou řadu E, dosud prodávanou v Severní Americe. Houževnatý, praktický a profesionálně zdatný nový Ford Transit přináší do třídy středně velkých užitkových vozů novou úroveň schopností a flexibility.

Zcela nový a mnohem schopnější Transit byl postaven na míru zákazníkům na hlavních světových trzích. Chlubí se proto komplexní nabídkou několika druhů karoserie a jejich úprav, k dispozici jsou různé rozvory náprav, výšky střechy a typy kabiny.

V Evropě bude srdcem všech modelů Transit s jakoukoli karoserií nejmodernější vznětový motor 2.2 Duratorq TDCi, a to v kombinaci s pohonem předních, zadních nebo všech čtyř kol.

V Severní Americe budou zákazníci moci vybírat ze dvou zážehových motorů – osvědčeného agregátu V6 3.5 EcoBoost a ještě jednoho vidlicového šestiválce. V nabídce se objeví také výkonný vznětový motor, přičemž všechny verze budou disponovat pohonem zadní nápravy.

Karoserie bude možné objednávat s různými výškami střechy včetně unikátní velmi nízké varianty; výběr z několika rozvorů náprav a podvozků podle stupně odolnosti je samozřejmostí. Severoamerický Transit se bude vyrábět v továrně v Kansas City spolu s modelem Ford F-150.

Nový stylový Ford Transit Connect stanoví mezi užitkovými vozy s nosností do jedné tuny nová měřítka, pokud jde o převozní schopnosti, spolehlivost i provozní náklady.

Ať už s krátkým, anebo dlouhým rozvorem náprav, nový Transit Connect poskytne evropským i severoamerickým zákazníkům Fordu nejpřizpůsobivější a nejpraktičtější nákladový prostor ve své třídě. Jeho užitečnost v každodenním provozu umocňuje množství inovativních prvků.

Transit Connect se chlubí nejmodernějšími technologiemi, které snižují emise CO2 a na všech klíčových trzích zaručují nejlepší spotřebu paliva v daném segmentu. V Evropě bude nabídka motorů zahrnovat enormně hospodárné vznětové a zážehové motory využívající strategii „downsizingu“. Na americkém trhu bude lákadlem pečlivě promyšlená škála několika zážehových pohonných jednotek.

Nový model se prezentuje stylovým kokpitem, který designem i dílenským zpracováním připomíná osobní vozy. Zároveň interiér nabídne nejmodernější technologie a asistenční systémy Ford.

Model Ford Transit si svou legendární pověst vybudoval díky houževnatosti a spolehlivosti. Nové globální produkty s označením Transit byly cíleně konstruovány takovým způsobem, aby na tuto tradici navázaly.

Jak nový Transit, tak nový Transit Connect prošly extrémně přísným testováním, s jehož pomocí Ford ověřuje, že vůz splňuje náročné standardy odolnosti. V laboratořích, na polygonech i ve skutečném provozu absolvovaly miliony kilometrů.

„Naše nové globální modely Ford Transit naprosto splní svůj účel,“ říká Raj Nair, viceprezident skupiny Ford pro globální vývoj produktů a dále dodává: „Jsou to ty nejsilnější, nejschopnější a nejhospodárnější užitkové vozy, které jsme kdy vyrobili. A zahajují novou kapitolu v příběhu nesmírně úspěšného modelu Transit.“

Dodávky Transitu a Transitu Connect evropským zákazníkům by měly být zahájeny koncem roku 2013. V Severní Americe se nový Transit a Transit Connect dostanou do prodeje ve čtvrtém čtvrtletí roku 2013.

Dva nové globální modely se v Evropě zařadí do obnovené řady užitkových vozů Ford vedle Transitu Custom. Uvedení Transitu Custom v Severní Americe se neplánuje, nicméně na vybraných globálních trzích se později s jeho prodejem počítá.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.