Jak můžou být ping-pongové míčky použitelné pro design Fordu kuga? Ford tvrdí, že míčky jsou ideální k posouzení kolik vnitřního prostoru ten který vůz nabízí. Jak je vidět na fotografiích, návrháři mohou vyplnit míčky i zvláštně tvarované odkládací prostory jako jsou držáky na nápoje, brýle nebo loketní opěrku, a mohou tak určit jejich objem.

Ford dříve používal klasická svinovací pásma a různé metry ke změření délky, šířky a výšky částí interiérů. U Fordu však zjistili, že výsledky měření nebyly vždy stejné a velmi záleželo kdo hodnoty naměřil. Kvůli různým křivkám a nepravidelným otvorům v designu moderních aut je velmi obtížné takové parametry měřit. Ještě navíc klasickým svinovacím metrem.

Vývojáři od Fordu přišli s určitým vzorcem k výpočtu objemu na základě toho, kolik míčků se do určitého prostoru vejde . Tato technika měření umožňuje porovnávat prostor u podobných vozů od různých výrobců.

 

Ford také využívá laserové skenery k měření velikostí a tvarů různého spotřebního zboží aby se tyto předměty k porovnání odkládacích prostorů daly také použít. Technici od Fordu již naskenovali všechno možné od horských kol nebo invalidních vozíčků, přes MP3 přehrávače, až po různé sluneční brýle.

Jsem velmi zvědavý, jestli se tato metoda měření ujme u všech výrobců aut.

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.