Chcete vidět, co se stane, když se závodní auto zvedne na zadní kola a při dopadu ho řidič nezvládne? Není to ani příjemný pohled a určitě to nebude příjemný pocit. Na videu to ale tolik nebolí…

Hrozivě vypadající nehoda se stala minulý týden při závodě dragsterů Annual ABM Nationals na trati Cecil County Dragway v severovýchodním Marylandu v Americe. Jezdec po startu naplno sešlápl plynový pedál  Fordu Mustang Cobra Jet a auto se v mžiku postavilo na zadní kola. Vzhledem k tomu, že řidič neudržel volant rovně, po dopadu se Mustang pořádně obouchal o svodidla.  Nikomu se naštěstí nic vážného nestalo.

Tahle brutální bestie má pod kapotou schovaný osmiválcový motor o objemu 5,4 litru přeplňovaý kompresorem. To řidiči nabídne výkon 430 koní. Na výběr je navíc ze dvou variant kompresorů – standardního 2,3-litrového či dodatečného 4,0-litrového kompresoru Ford Racing Whipple.

 

Na letošním autosalonu SEMA představil Ford nový Mustang Cobra Jet. Pod kapotu se nově nastěhuje dvakrát přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu rovných pěti litrů doplněný o technologie motorů EcoBoost. Výsledkem dvojitého přeplňování turby bude vysoký výkon, ale Ford nechce zatím neprozradil konkrétní číslo.

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.