Po velkém úspěchu Fiatu Punto ve skoku z rampy v legendárních FMX Gladiator Games v prosinci loňského roku se letos tento skvělý model chystá překonat svůj rekord.

V pondělí 1. října 2012 od 19:00 h před Průmyslovým palácem na Výstavišti v Praze vypukne za podpory značky Fiat jeden z největších freestylových motokrosových svátků pro celou rodinu s názvem FIAT TRIPLE X, kde model Fiat Punto skočí z mohutné rampy do výšky 20 metrů na speciálně postavenou věž a následně seskočí zpět na zem. Tento nový skok je inspirovaný legendárním Silvestrovským skokem Robbieho Maddisona, který vyskočil na repliku Vítězného oblouku v Las Vegas a následně seskočil dolů. Fiat Punto opět nebude nijak speciálně upravený, jedná se o běžný sériový vůz, který je pouze vyztužený rámem pro případ převrácení. U Punta nebude ani nijak upraven výkon motoru.

Skok Fiatu Punto doplní exhibice FMX včetně pokusu o step up back flip na postavenou věž. O stejný trik se pokusí také jezdec na sněžném skútru. „Jména kluků ještě neprozradím, jedná se však o hvězdy světového formátu. Co se týká skoku s Fiatem Punto, bude to vlastně světová premiéra. Na rampu pojedeme rychlostí přes 100 km/hod. Bude to mazec. A pokud se dostaneme nahoru, ještě nás čeká skok dolů“, plánuje Marek Rejman, organizátor FMX Gladiator Games.

 

V rámci adrenalinové akce FIAT TRIPLE X se také můžete těšit na bohatý doprovodný program, kde nebude chybět ani koncert živé kapely. A jak organizátoři podotýkají, podobné skoky mohou předvádět jen ti, kteří to opravdu, ale opravdu umějí. A my jsme velmi zvědavi, jak se skok povede Fiatu Punto!

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.