Co takhle, kdybych vám prozradil, že se v Itálii chystá následovník Nissanu Juke-R? Konkrétně maličký Fiat 500 osazený motorem z Ferrari 458 Italia? Že si děláme legraci? Ale kdepak! Zatím je tento projekt jen ve fázi přemýšlení a vývoje, ale vážně se o tom uvažuje. A kde že je problém? Jako vždy jsou to finance.

Italští Lazzarini Design Studio právě shánějí investora, který utratí svých 550 tisíc dolarů (asi 11 369 000 Kč). Výsledné auto by se jmenovalo Fiat 550 Italia. Pod kapotu by tedy putoval stejný motor, který pracuje pod kapotou Ferrari 458 Italia, tedy V8 o objemu 4,5 litru, ovšem s výkonem sníženým o 20 koní na 550. Důvod to má hlavně v tom, že Fiat bude o hodně lehčí než Ferrari a bude potřeba výkon přenést také na silnici. Rozvor se prodloužil o 300 mm na 2,6 metru a auto bylo rozšířeno o 200 mm nakaždé straně vpředu a o 300 mm na každé straně vzadu. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne hbitý Fiat za 3,4 sekundy, nejvyšší rychlost se udává 325 km/h.

Motor bude umístěn vzadu, tam, kde obyčejně bývá kufr. Pohánět bude zadní kola za pomoci upraveného diferenciálu s omezenou svorností, převodovky a odpružení z Ferrari. Kvůli umístění motoru se musela přesunout palivová nádrž dopředu na místo původního pohonného ústrojí.

 

Co na tento projekt říkáte? Myslíte, že se najde nějaký odvážlivec, který ho zafinancuje? A myslíte, že bude mít takový úspěch jako Juke-R?

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.