Již několik měsíců se mluví o tom, že by Ferrari mělo na autosalonu v Ženevě představit facelift velmi úspěšné Californie. Teprve v posledních dnech to automobilka potvrdila a uveřejnila dvě fotografie, které by měly zvýšit očekávání každého fanouška.

Hned na první pohled je jasné, že krom přední mřížky se toho moc nezměnilo. Stylové změny tedy neproběhly, ale přeci jen je nová Californie „jiná“. Každého vášnivého jezdce jistě zaujme nová motorizace. Ferrari nabídlo motor V8 o objemu 4,3 litru s přímým vstřikováním paliva, kompletně nové výfukové potrubí,  které zvýší výkon z původních 460 koní a 485 Nm na zajímavých 490 koní a 505 Nm při 5000 otáčkách za minutu.

Inženýři z Ferrari ještě jako bonus „očesali“ novou Californii o 30 kilogramů a jak se automobilka chlubí, je to bez ztráty pevnosti a stability. I toto vylepšení dopomohlo Californii ke zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,8 sekundy. To je o 0,2 sekundy méně než to zvládá aktuální model.

 

Ferrari také nově nabídne osobní balíček pod názvem „Handling Speciale“.  Ten náruživým jezdcům nabídne rychlejší odezvu řídící jednotky a to až o 50%,  zvýšenou citlivost volantu, tužší pružiny a o 10% rychlejší řazení.

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.