To, že je Ferrari 458 Italia skoro umělecké dílo, ví asi každý. A každý se mnou asi bude souhlasit, když řeknu, že nějak výrazně upravovat něco takového, je prakticky zbytečné. A toho se naštěstí držela známá tuningová společnost Oakley Design, která si pro tentokrát vzala do parády právě Ferrari 458 Italia, ale jejich úprava je zaměřena výhradně na detaily, to hlavní se soustředilo hlavně pod kapotu vozu.

Tenhle sportovní vůz patří velice zámožnému podnikateli z dálného Kataru a pro Oakley Design je to v této zemi naprostá premiéra.  A jak se nakonec podepsaly drobné úpravy na už tak velice rychlém voze? Ferrari 458 Italia má nyní pod kapotou stádo 618 koní a 567 Nm (původní hodnoty jsou 570 koní a 540 Nm). Jenže díky použitým materiálům váží auto pouhých 1 315 kg.

 

Kombinace všech těhto aspektů znamená, že sprint z 0 na 100 km/h zvládne Italia za 3 vteřiny. To je dokonce rychlejší čas než ten, který dosahuje třeba takový sprinter, jakým je McLaren MP4-12C! Maximální rychlost tohohle Ferrari je pak 330 km/h.

-AR-

 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.