Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zahájila ve své továrně v Mizushimě výrobu nové generace elektromobilu Mitsubishi i-MiEV pro Severní Ameriku. Severoamerická verze bude dostupná od konce letošního listopadu zákazníkům na Havaji, v Kalifornii, Washingtonu a Oregonu. MMC má v plánu rozšířit prodej svého elektromobilu do konce fiskálního roku 2012 i do Kanady a ostatních států USA.

V souladu s bezpečnostními požadavky severoamerického trhu je nová verze elektromobilu i-MiEV vybavena bezpečnostními prvky jako je zdokonalený systém airbagů, který zjišťuje polohu cestujících ve voze a přizpůsobuje rychlost nafouknutí, nebo systém monitorování tlaku v pneumatikách. Ve srovnání s ostatními verzemi byl navíc kvůli uspokojení potřeb zákazníků ze Severní Ameriky zvýšen točivý moment motoru. Vzhled vozidla je charakteristický novými předními a zadními nárazníky, které spolu se zvětšenou karoserií zajišťují lepší ochranu a stabilitu automobilu.

Mitsubishi i-MiEV se začal prodávat v Japonsku v červenci 2009 jako „maximálně ekologický vůz“, který přispívá k řešení různých ekologických problémů dnešní společnosti jako je např. znečištění životního prostředí, globální oteplování nebo energetická diversifikace. Společnost MMC zahájila export i-MiEV do Evropy v roce 2010. Ke konci září 2011 dosahovala celková výroba elektromobilů hodnoty přibližně 16 tisíc vozů. Zavedením prodeje do USA a Kanady chce MMC dále rozšiřovat svou rostoucí globální přítomnost v oblasti elektromobilů.

 

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.