Elektromobily jsou dnes již naprosto běžnou součástí našich životů. Kromě běžných občanů nebo společností je používají policisté nebo záchranáři. Jedním z těch, které neomezuje dojezd pouze několik desítek kilometrů, jsou i dvojčata Opel Ampera nebo Chevrolet Volt. To jsme si dokonce vyzkoušeli na vlastní kůži – když dojde elektrická štáva z baterií, aktivuje se benzínový motor, který dodává energii elektromotoru. Dojezd auta je tak několik stovek kilometrů.

Asi i proto sáhla britská společnost Yorkshire Ambulance Service provozující sanitní vozy a ambulance po Opelech (Vauxhallech) Ampera. Důvodem je to, že majitelé a provozovatelé chtějí snížit spotřebu paliva a emise svých vozidel až o 30% do roku 2015.

K pořízení elektromobilů prozradil fleet manager společnosti Yorkshire Ambulance Service: „Těší nás, že jsme jednou z prvních společností, která se rozhodla k vyzkoušení podobných vozidel, která přispějí ke snížení emisí CO2 v ovzduší, ušetří palivo a přesto budou schopna bez problémů dojet k pacientům. Jsme přesvědčení o tom, že benzínový pohon ve spojení s elektřinou je hudbou budoucnosti.“

 

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.