S historií sahající až do roku 1922 je Eifelrennen jednou z nejstarších a nejvýznamnějších motoristických akcí v Německu. První závod se konal před devadesáti lety v horské oblasti Eifel ještě předtím, než na stejném místě byl postaven věhlasný Nürburgring. V současné době je Eifelrennen třídenní akce, na kterou se sjíždějí všechny druhy automobilových klubů, nadšenců, ale i automobilek, aby zde představili své (kolikrát velice raritní) kousky.

Letos tato akce vyšla na minulý víkend a sešlo se zde až neskutečné množství klasických a sportovních vozů. Povození na „ringu“ si nenechalo ujít ani několik závodních speciálů, včetně vozů Can-Am. Nicméně velkým překvapením bylo až 30 přítomných vozů značky Veritas. Že vám to nic neříká? Společnost Veritas působila převážně na německém trhu se sportovními a závodními vozy po druhé světové válce. Byla zodpovědná za první německou formuli 1, nicméně krom tohoto speciálu postavila jen několik málo závodních vozů a poté zcela v tichosti zmizela ze scény a výrobu vozů ukončila, a i právě proto bylo velkým překvapením množství vozů této téměř zapomenuté značky.

Sraz si nemohla v žádném případě nechat ujít ani automobilka Mercedes-Benz, která přivezla asi to nejlepší, co mohla. 🙂 Pro představu to byly vozy jako Mercedes-Benz SSK z roku 1928, Mercedes 220 SE (W 111), 300 SLR a Mercedes SLC 500 Rally, ty byly doplněny také o několik ikonických 300 SL Gullwing.

 

Samozřejmostí na této akci je přítomnost vozů značky Porsche. Těch přijela celá řada, ovšem nejzajímavější byly vozy, které přivezla společnost Kremer Racing.

Podívejte se do galerie a užijte si pohled na nejlepší nejen závodní vozy prohánějící se na Ringu.:)

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.