Nová sezona závodů Formule 1 se blíží. Zbývá necelých 30 dní do prvního startu v Austrálii. Nejspíš nejen díky tomu vznikl nápad brazilské odnože Fordu posadit do svých aut dva legendární závodníky Nigela Mansella a Nelsona Piqueta a vypustit je na okruh. Tito dva závodníci se usadili do Fordů Mondeo (v Americe Fusion) v závodě pod názvem „Fusion Grand Prix“.

S celkovým vítězstvím v roce 1981 se Piquet stal vůbec prvním Brazilcem, který dokázal sérii monopostů F1 vyhrát. Následně své první vítězství potvrdil v letech 1983 a 1987.  Na druhé straně stojí Nigel Mansell s výhrou ročníku 1992. Díky Fordu se po 25 letech tyto osobnosti motoristického sportu setkaly v Porto Alegre v Brazílii kvůli účasti v prestižním závodě, kde byly hlavními a jedinými protagonisty – nepočítám-li dvojici Fordů Mondeo.

Závodními vozy byla Mondea ve výbavě Titanium s výbornými benzínovými motory 2,0 EcoBoost, poskytující jezdcům výkon 240 koní. Navíc tyto konkrétní vozy byly vybaveny pohonem všech kol, takže přenos výkonu na trať byl optimální.

 

Přestože Mansell i Piquet se navzájem velmi respektují, oba se rozhodli nenechat vítězství tomu druhému úplně zadarmo. Topněte si, který z jezdců a vítězů Formule 1 vyhrál. Můj tip na vítěze byl správný, co váš?

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.