Nejen americká veřejnost netrpělivě očekává příchod ostré verze SRT4 kompaktního sedanu Dodge Dart. Ještě před jeho příchodem však automobilka představuje mírnější model GT, který má uspokojit méně náročné zákazníky. Co od Dodge Dart GT čekat, se dozvíte v tomto článku.

Exteriér modelu GT se od ostatních Dartů liší jen minimálně, konkrétně se jedná o dvě koncovky výfuku, znáček GT na víku kufru, upravené LED zadní světlomety a speciální osmnáctipalcová kola. Dart GT je tedy na první pohled nenápadným sportovcem.

Pod kapotou se skrývá 2,4 litrový čtyřválec Tigershark MultiAir2 od Chrysleru. Tato jednotka poskytuje slušných 184 koní výkonu a 236 Nm točivého momentu. Poháněna jsou přední kola přes šestistupňovou manuální převodovku, automatická je dodávána na přání (v Americe nečekané). Odpružení vozu je sportovní a mělo by vyhovovat všem řidičům vyhledávajícím požitek z řízení.

 

Vnitřek vozu oplývá bohatou výbavou, a na zákazníky tak čekají sedadla potažená kvalitní kůží Nappa, 8,4 palcová obrazovka multimediálního systému Uconnect, vyhřívaný volant a přední sedačky, audiosystém Alpine, 7 palcový TFT displej v kapličce přístrojů, ambientní LED osvětlení a mnoho dalšího.

Za celý bohatý balíček, kterým Dart GT bezpochyby je, si Dodge řekne o v přepočtu velmi rozumných 400 000,- korun bez poplatku za destinaci. Výroba vozu samotného začne již ve druhém čtvrtletí letošního roku. Jen škoda, že ho nemůžeme koupit i u nás…

-FM-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.