Stavros Grillis
Stavros Grillis

Co jste dělali, když vám bylo deset let? Vzpomínáte si?  Pokud jste byli jako já, s největší pravděpodobností jste se proháněli někde po ulici za mičudou a vaše největší řidičské umění byla jízda na BMXku. Zájmy tohoto desetiletého kluka jsou však úplně jinde,  zaobírá se jiným fenoménem než je BMX a fotbal –  driftuje!

Ano, je to tak, pouze desetiletý chlapec jezdí v profesionálním driftcar BMW řady 3 z osmdesátých let (typ E30) a navíc se aktivně účastní motorsportových závodů. Tohoto nezvyklého koníčka Stavros přímo miluje a jde mu to skvěle – tipnul bych si, že namazání chleba mu dělá větší problémy, než nějaká vracečka na dráze. 🙂 Hondě lidí určitě někdy slyšelo o velkých závodnících v driftu, jako jsou Keiichi Tsuchiya, Vaughn Gittin Jr., nebo Dai Yoshihara, kdo však někdy slyšel o Stavrosu Grillisovi? Nikdo?

Grillis je, se svými deseti lety, nepochybně nejmladší drifter na světě – určitě?! 😀 Prohánět volant začal teprve před pár lety (ano přesně tak v 8 letech) a od té doby si dokázal získat celkem velkou popularitu na svém domovském ostrově Kos v Řecku. Jestliže se z naprosté nuly dokázal mladičký Stavros dostat na stávající úroveň za pouhé dva roky, co asi bude umět v 18 nebo 20 letech? Myslím, že i stávající Dorikin, neboli král driftu, Keiichi Tsuchiya bude mít problémy korunu udržet.

 

Ve videu můžete vidět Stavrosovu dokonalou práci s nohama, reakce s volantem a dokonalé porozumění tomu, co se právě děje s autem. Přejeme mladíkovi hondě zdaru v pěkně našlápnuté kariéře závodníka a mezitím si můžeme užít, co chlapce baví nejvíce – driftování.

Ale i kousek od našich severních hranic máme mladého driftera. Je jím polák Adam Zalewski o jehož schopnostech jsme si také nedávno řikali…

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.