Loni automobilového výrobce Daimler opustil jeden z největších investorů Abú Zabí. Proto se Daimler poohlíží po novém investorovi. V úvahu padá i jeden státní čínský fond, který by rád získal podíl ve firmě v hodnotě 4,5 miliardy EUR!

Na internetových stránkách čínského vládního deníku People’s Daily bylo totiž uvedeno, že čínský státní fond China Investment Cooperation (CIC) hodlá odkoupit čtyř- až desetiprocentní podíl firmy Daimler v hodnotě 1,8 až 4,5 miliard EUR. Daimler však spekulace novinářů nekomentuje. K tématu ovšem Daimler prohlašuje: „Vždy přivítáme nové investory, kteří mají zájem vyvážit naši akcionářskou strukturu.“ Nedávno se v časopisu Börsen-Zeitung vyjádřil o investorech z Číny kladně i šéf firmy Daimler, Dieter Zetsche.

O vstupu fondu CIC do firmy Daimler se v Německu spekulovalo už od konce roku 2011. Tehdy uvedl časopis Manager Magazin, že společnost shání čínského investora, který by odkoupil její pěti- až desetiprocentní podíl. Již tehdy byl za favorita právě CIC.

 

Zpráva čínských médií o tom, že vstup státních fondů se blíží, dnes způsobila vzestup akcií Daimleru. Akcie německého výrobce aut, přestože podmínky v automobilovém průmyslu nejsou nijak růžové, vystoupaly o více než 2,4 procenta na své maximum po devíti měsících.

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.