Nebojte se, nezešílel jsem a jen tak neblábolím. Nyní se budeme bavit o lodích. 🙂 Tedy chtěl jsem říci o lodi. Ovšem není to loď jen tak ledajaká, využívá totiž techniku z prototypu Mercedesu-Benz SLS AMG E-Cell. Díky tomu má tento superčlun výkon 2221 koní a neprodukuje žádné emise!

Loď je produktem spolupráce mezi Mercedes-Benz AMG a americkou společností stavějící závodní lodě Cigarette Racing. Toto partnerství trvá již téměř šest let, ovšem tato loď není prvním a nejspíš ani posledním společným projektem. V Cigarette Racing již v minulosti lodě inspirované vozy Mercedes-Benz AMG stavěli. Na paškál si vzali například SLS AMG a G63 AMG. Jejich nejnovější počin jde však ještě dále než kdy dřív.

První věc, které si na lodi zaručeně všimnete, je jej svítivá žluto-zelená barva, pocházející právě z prototypu SLS AMG E-Cell. Přestože zajímavá barva přímo křičí, pohon je pozoruhodně tichý. Elektrická loď využívá dvanáct kapalinou chlazených elektromotorů vymontovaných přímo z SLS AMG E-Cell. Vůz využívá čtyři elektromotory (na každé kolo jeden) s celkovým výkonem 740 koní a točivým momentem 990 Nm využitelným již od nulových otáček. Vzhledem k tomu, že Cigarette má těchto motorů trojnásobek, tak i výkon je zhruba trojnásobný – 2221 koní! Nejinak je tomu i u točivého momentu, který činí takřka nepředstavitelných 3000 Nm! To je dostatek výkonu na to, aby téměř dvanáctimetrová loď zvládala uhánět rychlostí až 160km/h!

 

O napájení elektromotorů se starají čtyři sady baterií s celkovým počtem 3456 článků, které produkují 240kWh! Jen pro představu nejvýkonnější baterie ve voze Tesla model S mají kapacitu 85kWh a SLS AMG E-Cell má jen 60kWh články.

Cigarette Racing nechtějí sdělit, na jak dlouhou plavbu by baterie vystačily. Podali jen šalamounskou odpověď, že je mnohem jednodušší tyto baterie dobíjet než si myslíme. 🙂 Baterie mohou být dobíjeny palubními 44kW nabíječkami, kterým to potrvá 7 hodin z klasických přístavních zásuvek. Pokud byste spěchali, nabízí Cigarette Racing další dvě přídavné nabíječky, jak jinak než za příplatek. Jen je, prosím vás, nenamočte. 🙂 Asi bychom viděli spoustu delfínů plujících na hladině moře…

A kolik všechna ta sranda stojí? Nejspíš bude nejlepší se ani neptat, protože veškerá technologie použitá v této lodi je pekelně drahá. Přestože nevíme, kolik loď stojí – a ani jestli se vůbec dostane do rukou běžného zákazníka – tak je tohle elektrické monstrum k vidění v Miami na mezinárodní výstavě lodí.

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.