Celosvětový úspěch modelu Juke není jen potěšením pro značku Nissan, ale také broukem v hlavě mnoha dalších výrobců. Není tedy divu, že nejedna automobilka zvažuje pro japonský crossover konkurenta. Nejnovější zprávy hovoří o plánech Toyoty.

Pravděpodobně si to již nebudete pamatovat, ale v roce 2001 představila Toyota na autosalonu v Chicagu koncept se jménem RSC. Zkratka stojí pro Rugged Sports Coupé a vůz byl navržen v designérském studiu značky v Kalifornii. Jde vlastně o takové terénní městské kupé, tedy o recept velmi podobný tomu, podle kterého Nissan uvařil svůj Juke.

Právě myšlenku tohoto konceptu si připomnělo vedení automobilky Toyota a na základě konceptu RSC by rádo postavilo produkční vůz. Přestože jsou zatím konkrétní technické detaily daleko od oficiálního zveřejnění, použije se pravděpodobně platforma Yarisu nebo Aurisu. Obě umožňují i hybridní variantu pohonu, která v současnosti nabírá na oblibě. V případě platformy Aurisu by i výsledný model nabídl více místa na zadních sedadlech, což je drobným problémem konkurenčního Juke.

 

Kdy bychom se sériové podoby konkurenta pro Nissan Juke se značkou Toyota mohli dočkat, je zatím nejisté. Určitě se však neobjeví dříve jak za tři až čtyři roky, nejdříve počítáme s datem uvedení kolem roku 2016.

-FM-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.